Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zamilovaní / foto: shutterstock

Problém v sexu? Vyřešte ho!

Většina z nás si nedokáže představit, jak to v ordinaci sexuologa chodí. Pokud se odhodláváte navštívit odborníka přes intimní problémy, věřte, že není vůbec čeho se bát.

Jak to celé tedy probíhá? Vyšetření je v podstatě stejné jako v jiných lékařských oborech. Lékař s vámi sepíše anamnézu, tělesně vás vyšetří, případně objedná na nějaká laboratorní vyšetření.

 

Při návštěvě sexuologa je třeba brát v úvahu příčinné okolnosti nejen tělesné, ale také psychické. Zvláštností sexuologického vyšetření je sdělení a práce s poněkud intimnějšími okolnostmi. Tomu odpovídá prostředí ordinace a také snaha o vzájemné vytváření dobrého vztahu mezi lékařem a pacientem.

 

Cílem je snaha postupně se dobrat ke správnému náhledu na situaci a možnosti jejího řešení. Komunikace je postavena volně, každý sdělí v dané chvíli jen tolik, kolik chce.

 
Měření touhy

Pokud si nechcete povídat a vyžadujete jen léčbu symptomatickou – tedy léčbu jen příznaků a ne řešení příčiny, není to obvykle problém. Lékař vám předepíše léky, které vyřeší aktuální poruchu v intimní situaci.

 

K nadstandardním výkonům sexuologii patří vyšetření sexuologickým pletysmografem. Tento přístroj je určen pro neinvazivní vyšetření sexuální reaktivity člověka.

 

Jednoduše řečeno, přístroj měří sexuální touhu a vzrušení. Umožňuje sledovat lidské sexuální reakce na různé podněty a poté tyto odezvy vyhodnotit.

 
Pomáhá zodpovědět otázky o těchto stavech:
  • míře a pohotovosti sexuální vzrušivosti
  • sexuální orientaci
  • preferovaných sexuálních aktivitách vyšetřovaného
  • sexuálních deviacích
  • upřesňuje diagnostiku u různých sexuálních dysfunkcí

Šli byste se svým problémem k sexuologovi?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 52