Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Laser / foto: shutterstock

Laserový kanón do kapsy

Fandíte laserovým ukazovátkům? To by vás mohl zajímat tenhle kanón od Wicked Lasers.

Kam se hrabe zapalovač

magazin.cz
Jste fanoušky laserových ukazovátek? Wicked Lasers vlastně nejsou ani ukazovátka. Spíše už jde o laserové kanóny, kterými si doslova ukážete na nebe. V nabídce společnosti Wicked Lasers je řada ukazovátek, které se liší barvou i dosahem.

Produkty vynikají už v použité technologii, která krom typického červeného laseru přináší také jen stěží přehlédnutelnou zelenou variantu a také BlueRay laser (je vyroben z diod použitých v BlueRay přehrávačích).

Další a dost možná hlavní výhodou je dosah ukazovátek, který začíná na 15 km a u některých modelů přesahuje až 55 km! Navíc není vidět pouze laserové tečka na zacíleném objektu ale vetšinou také celý paprsek. Pokud zamíříte směrem k nebi, vidíte paprsek několik kilometrů dlouhý.

V případě, kdy vlastníte silnější variantu (od 75 mW), můžete svým laserem také propalovat nejrůznější materiály jako kůži, lepenku, balónky nebo další objekty. V nabídce nechybí ani 300mW verze, kterou je možné zapálit už i cigaretu.

A máme pro vás ještě jeden povedenou věcičku.

Navigace na cesty

magazin.cz
Garmin nüvi 760 je jedním z těch lepších navigačních zařízení. Přesnost určení polohy je v běžném GPS režimu 7-10 m. Přístroj je však kompatibilní také se systémem WASS/EGNOS, který vylepšuje vlastnosti GPS v Evropě a přesnost určení polohy tak dosahuje odchylky max. 2 metry.

Dotykový širokoúhlý displej má rozlišení 480 x 272 pixelů a úhlopříčku 10,92". Garmin nüvi 760 funguje také jako přehrávač souborů MP3.

Přístroj má rozměry 124 x 74 x 23 mm a váží 190 g. Interní paměť je 500 MB, samozřejmě jsou ovšem podporovány i SD či MMC paměťová média. Díky zabudovanému Bluetooth čipu funguje navigátor také jako handsfree sada pro patřičně vybavené (BT) a kompatibilní telefony.

Aby toho nebylo málo, zařízení má zabudován rovněž FM tuner. Akumulátor vydrží 4 h aktivního používání GPS nebo 12 h bez aktivní GPS. Cena Garminu nüvi 760 se pohybuje kolem 15 tisíc korun.

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 56