Krájet chléb není hračka
Možná vám to přijde jako banalita, ale je pravda, že řada z nás dělá chybu už při krájení této krmě, které připisovaly velký význam už naše babičky. Říkávaly, že kdo se nesrovná s chlebem, nesrovná se ani s člověkem. Jak to tedy je?
- Krájet chléb bychom měli vždy, až když vychladne. Teplý chléb nedělá dobře našemu zažívání, ale také se špatně krájí. Kůrka, byť lákavě křupavá, se může trhat a střídka se vám bude lepit na nůž.
- Na krájení chleba si vezměte vždy ostrý nůž dostatečné délky s vyšší střenkou, která vás při krájení povede. Nůž by měl mít zoubky, tzv. pilku.
- Chleba si položte na plochou stranu, nebo jej krájejte na boku. Nebude se mačkat, drobit ani trhat.
Chléb je důležité správně uložit
Aby vám chléb vydržel dlouho chutný a čerstvý, je třeba ho vždy dobře uložit. Bez sáčku vám ztvrdne, ale pokud jej uložíte do plastového pytlíku, může mít horší chuť nebo plesnivět.
- Chléb uskladněte v místnosti s teplotou od 20 do 25 °C. Tak se zpomalí jeho tvrdnutí a zároveň nebude plesnivět.
- Místnost, v níž je uložený, by měla být suchá.
- Chléb vždy zabalte do čisté utěrky, která bude postupně vsakovat vodu z chleba, ale i dalšího pečiva, které takto uskladníte.
- Utěrku pravidelně měňte. Nejdéle ji vyměňte po třech dnech. Ve chvíli, kdy je chléb zabaleny v utěrce, může rychle vyschnout a ztvrdnout. Proto jej takto uložte do chlebníku. Je přitom jedno, zda bude plastový, kovový nebo dřevěný.
Pokud budete chléb takto ukládat a pravidelně měnit utěrku, může vám vydržet i déle než týden, aniž by ztvrdnul, zplesnivěl, nebo se to nějak odrazilo na jeho chuti.
Zdroj:
https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/jak-skladovat-chleba-30000731.html
7 tipů jak správně krájet a skladovat chléb, aby byl stále chutný a čerstvý
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!