Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Před 30 lety se konal poslední klasický Prvomájový průvod

Je to neuvěřitelné, ale od změny režimu ze socialismu ke kapitalismu nás dělí už tři desítky let. Jak se změnila oslava Svátku práce a jaké průvody a oslavy se konají dnes?

Arménská genocida – tragédie, která již 100 let vráží klín nejen mezi Armény a Turky

Zrůdnosti, které mají na svědomí životy až 1,5 milionu Arménů, inspirovaly v mnohém i Adolfa Hitlera. Jak se k tomuto problému staví vlády dnešního světa?

Jak poznáte psychopata a jak se s ním dá vypořádat?

Jaký je rozdíl mezi neurochirurgem, který bez mrknutí oka operuje mozek a sériovým vrahem vyhazujícím se stejným klidem do povětří školu? Z hlediska vnímání emocí téměř žádný, z hlediska socializace diametrální.

Znamená pro nás katedrála Notre – Dame více, než další vymřelý živočišný druh?

Před několika dny vzplála katedrála Notre-Dame, jeden z nejkrásnějších skvostů francouzské gotické architektury pocházející z 12. století. Celý svět trnul v úžasu, zda se podaří zachránit alespoň část katedrály.

Nakupování v Číně – česky a bez poštovného

Milujete levné nákupy a nenávidíte, když vám dobrou cenu zkazí poštovné? Nakupujte v Číně na Aliexpress. Ještě výhodněji a bez poštovného.

Nákup elektroniky na internetu: 3 tipy pro efektivní úsporu peněz

Uvažujete o nákupu nového mobilu, počítače, televize nebo jakékoli jiné moderní techniky? Pak s největší pravděpodobností usednete doma k počítači a začnete vybírat v některém z eshopů.

Jsou Češi národem kriminálníků? Aneb které země mají největší počet vězňů?

V rámci EU se Česká republika umístila na 2. místě v počtu vězňů na sto tisíc obyvatel, předehnala nás pouze Litva. A kde na světě je nejvíce vězňů v poměru k počtu obyvatel?

Jak dětem zpříjemnit pokojík? Řešením je použití vhodného bytového textilu

Při zařizování dětského pokojíku byste si jako rodiče vždy měli dát záležet. Jde nejen o to, aby se děcka v místnosti cítila příjemně, pomáhá to i vám, protože vaše ratolesti budou klidnější, spokojenější.

Bude očištěn a rehabilitován Hitler? Některé téměř neviditelné jevy to naznačují.

Uplynulo 80 let od okupace nacistickým Německem. Zkáza republiky, která začala v Mnichově v září 1938, se završila. Strůjce tehdejšího zla, Adolf Hitler, byl o 6 let později po své porážce zatracen. Bylo to však natrvalo?

Srovnání hypoték: Jak si přehledně srovnat nabídky bank?

V posledních deseti letech výrazně vzrostl zájem o hypoteční úvěry, protože stále více lidí si uvědomuje, že je lepší platit za vlastní bydlení než pronájem.

Novější články Starší články Starší články