Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Šváb jako nezničitelný hmyz

Slovo nezničitelný není u švába rozhodně žádná nadsázka. Dokáže totiž žít až 17 dnů po oddělení hlavy od těla, než zemře hlady. Pro většinu lidí je šváb symbolem nepořádku a nečistoty, ovšem někteří labužníci je dokonce

Ďábelské rostliny s ohromnou silou

Příroda bývá oázou klidu, kde většina z nás ráda tráví svůj volný čas. Můžete však narazit na květiny a stromy, kterým je lepší se vyhnout, jelikož by vás mohla čekat dokonce smrt.

České ženy jsou už téměř nejvyšší na světě, dotahují Nizozemky

Všichni víme, že naše ženy jsou krásné. Ale že jsou taky vysoké? Asi vás to ani nenapadne až do chvíle, kdy jste na dovolené v nějaké cizí zemi, a tamější ženy vám připadají nějaké „jiné“. Možná je to tím, že jsou me

Ložní prádlo a ručníky se lehce stanou semeništěm bakterií

Většina lidí mění povlečení jednou měsíčně, ručníky jednou týdně a jsou přesvědčení, že to je naprosto dostačující. Opak je pravdou.

Vesmírné vynálezy, které běžně používáme

NASA přišla během více než 50 let své existence s tisíci vynálezy a inovacemi, které se postupně dostaly i do našich běžných životů. Co jsme získali díky kosmonautice?

Tajemství dokonalosti japonských gejš

Jsou dokonalé, jsou záhadné, mají bílé obličeje a nádherná barevná kimona. Gejši jsou ztělesněním tradice. Věděli jste, že se na řemeslo být profesionální společnicí učily dříve již od svých 6 let?

První geneticky modifikovaní Číňané s vyšší inteligencí jsou již na světě

První geneticky upravené děti na světě oslaví zanedlouho 3. narozeniny. Přesto stále nevíme, zda byl splněn záměr jejich genetických úprav a zda opravdu mají požadované vlastnosti.

Jediný pohled do očí prozradí o vaší inteligenci více, než si myslíte

Přísloví, která vznikla v dobách dávno minulých, byla obvykle založena na empirické zkušenosti našich předků, která se v mnoha ohledech shodovala se skutečností více, než bychom si byli dnes schopni připustit.

Imitátorská jednička v těle lyrochvosta nádherného

Lyrochvost vás překvapí nejen dokonalým napodobováním rozmanitých zvuků, ale také pohybem připomínajícím tanec, kterým samečci lákají samičky při námluvách.

Co je to kratom ?

Jedná se o velmi vysoký strom, jehož domovem jsou v tropické lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Obyvatelé těchto krajin sbírají listy z těchto stromů, suší je a nakonec melou na jemný prášek.

Novější články Starší články Starší články