Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Jak si doma udělat vánoční atmosféru?

Přestože v obchodních centrech a supermarketech potkáváme vánoční výzdobu už od začátku listopadu, většina z nás se do ní pouští až s úderem prvního prosince.

Zachumlejte se pod deku a začtěte se do chytlavého příběhu

Podzimní a poté zimní večery přímo vybízí k zavrtání se do teplé deky s hrnkem čaje a především zajímavou knihou. Zde máte tipy na několik z nich.

Dopřejte si poctivou venkovskou večeři

Po dlouhém náročném dni přijde vhod vydatná večeře. Proto využijte příjemné letní večery a dopřejte si kulinářský zážitek ve venkovském stylu.

Festival Hrady CZ se otevírá většímu počtu návštěvníků, ruší sektory a dává do prodeje další lístky

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ se hlásí ve své odlehčené verzi a zvyšuje kapacitu návštěvníků. Stejně jako v předchozích ročnících, také letos máte možnost poslechnout si výběr těch nejlepších zpěváků i kapel.

Kapela Wohnout pouští do světa Pilota

Skupina Wohnout, která letos slaví krásné čtvrtstoletí své existence, vydává nový videoklip z připravovaného alba. Deska vyjde na konci prázdnin a v září ji čeká velký pražský křest.

Moravské vlajky v letošních letních svátcích zavlály na východě naší republiky

Tak jako v minulých letech i letos se koná vlajková iniciativa na počest svátku příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu v 9. století našeho letopočtu. A je jich opět více!

Brutální kultury, kde se dobrovolně umírá

Každá kultura na světě má svá specifika, některé kultury jsou však odlišné a pro mnohé nepochopitelné. Za určitých okolností se v nich totiž očekává, že člověk dobrovolně ukončí svůj život.

Kapela Trautenberk vydává po roce nový singl „Vzpoura kanců“

Fungl nová halekačka s mnohoznačným názvem i sdělením bude součástí připravovaného alba, které by mělo vyjít někdy příští rok. Již nyní si ji však můžete užít v právě natočeném klipu.

Chinaski vyráží na třikrát odložené turné

Rok a půl si museli počkat fanoušci kapely Chinaski na koncerty k poslednímu albu 11. Původní halové turné se kvůli celosvětové pandemii třikrát posunulo.

Fanoušci Douglase Adamse dnes vzpomenou na ručníkovou tradici

25. květen je totiž neformálním svátkem spisovatele Douglase Adamse a připomíná jeho stěžejní dílo Stopařův průvodce galaxií.

Novější články Starší články Starší články