Audioknihy aneb čtení knih v uspěchané době
Mluvené slovo je vyhledávanou formou sebevzdělávání i odpočinku. Audioknihy tak nabízí příjemnou alternativu pro milovníky knih, kteří jsou neustále v pohybu a nemají prostor číst tištěnou či elektronickou knihu.
V boji o Hrad mezi dvěma bývalými komunisty o mnoho nepůjde
Některá média se nám snaží vnutit myšlenku, že v těchto volbách jde o obranu demokracie, nutnost dosadit do prezidentského úřadu důstojnou osobnost, člověka se zkušenostmi a tak dále. Zkrátka, že jde o hodně. Realita je ovšem jiná.
Když děti chtějí domácího mazlíčka
Většina rodičů se musí dříve či později potýkat s tím, jak zareagovat na přání svých dětí pořídit domů mazlíčka, zvířátko. Jak na tuto prosbu reagovat, neublížit dětem a zároveň neustupovat za každou cenu?
Barevný úklid je zárukou čistoty
Bílá, žlutá, červená, modrá a zelená, to jsou hlavní prvky mezinárodní barevné úklidové strategie, jejímž cílem je eliminace rizika přenosu virů a bakterií. A jak vypadá v praxi barevný princip úklidu?
V Číně se již Velký bratr dívá i na toalety zaměstnanců
Na jedné straně obhajoba zaměstnavatele, který tvrdí, že monitoring slouží k dodržování harmonogramů zaměstnanců, na druhé straně rozčílení pracovníci, jejichž intimní záběry unikly na internet. K jaké straně se přikloníte?
Dobíjecí baterie s výdrží až 400 let? Náhodný objev studentky překvapil odbornou i laickou veřejnost
Studentce Kalifornské univerzity se povedl opravdu husarský kousek, který může způsobit revoluci v oblasti dobíjecích baterií a elektronických zařízení.
V čem si jsou podobné panda červená a panda velká?
V článku vám přinášíme pár zajímavých informací o pandách. V čem se liší panda velká a panda červená? Mají vůbec něco společného?
Václavu Havlovi se z prezidentských kandidátů nejvíce podobá Jaroslav Bašta
Prezidentských voleb se účastní nakonec devět kandidátů, některé navrhli poslanci a senátoři, jiní nasbírali potřebný počet podpisů. Ovšem téměř nikdo z nich může říci, že byl trestán komunistickým režimem. Téměř.
Věci, které vznikly v důsledku chyby vynálezců čistě náhodou
Velké množství vynálezů vzniklo vlastně pouhou náhodou, kdy se vědci snažili vyvinout nebo vyrobit něco zcela jiného, ale omylem vzniklo něco, díky čemuž se mnozí z nich dokonce velmi proslavili.
Silvestrovské zajímavosti, aneb proč se slaví konec roku tak, jak se slaví
Příchod nového roku se musí oslavit ve velkém stylu. Rachejtle, šampaňské a ti nejbližší kolem. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, proč se konec roku slaví tak, jak se slaví? Proč je na silvestrovskou noc takový hluk?